<!-- Google Tag Manager (noscript) --> <noscript><iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-PHLCMNKP" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe></noscript> <!-- End Google Tag Manager (noscript) -->

Ahitektuur

Seto taluarhitektuuri iseloomustavad eelkõige kompaktsus ja korrapärasus, samuti lihtsus ja funktsionaalsus. Kõige enam eristub seto talu kindla, suletud põhiplaani poolest: hooned paiknevad kindlal viisil ümber moro ehk õue. Selliseid talusid nimetatakse kindlustaludeks. Varasematel aegadel aitas selline ehitusloogika vältida sissetungijaid ja liigselt uudishimulikke pilke. Eks see on ka tänapäeval nõnda.

Seto traditsioonilises arhitektuuris on tähtsal kohal tsässonad ehk õigeusu kabelid. Need väikesed, maastikus peaaegu silmatorkamatud aidalaadsed hooned peegeldavad hästi setode ehitustraditsioone. Kui tsässonad on ehitatud peamiselt puust, siis kirikud ikka kivist.

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.