Petseri

Petseri linn on Setomaa ehk Petserimaa põline keskus. Petseri linn tekkis ja arenes õigeusu mungakloostri ümber: 15. sajandil asutatud, paari erakmunga koobaselamust välja kasvanud klooster on tänapäeva õigeusu üks olulisemaid keskusi Venemaal. Petseri oli sajandeid Setomaa usu- ja kaubanduskeskus. Petseri oli väga kuulus oma suurejooneliste ja arvukate laatade poolest, kus lisaks kauplemisele vahetati uudiseid. 1930. aastatel nimetati Petserit Eesti Ameerikaks. Sel ajal arenes Petseri euroopalikuks väikelinnaks, mille struktuur ja olemus on linnapildis tänini aimatav. Alles on ka klooster, linnakese süda, mille kellade helina järgi linnaelanikud praeguseni oma elu sätivad.

Kas teadsid, et…
Petseri klooster on ainus klooster Venemaal, kus palvetamine pole minutikski lakanud juba enam kui 600 aastat? See on nii sellepärast, et nn keerulistel aegadel 1920–1940, kui tollases Nõukogude liidus kloostreid suleti, kuulus Petseri Eesti vabariigi koosseisu. 2008. aastal, kui Venemaa valis oma seitset imet, jõudis Petseri klooster hääletusel teisele kohale.

 

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.