Satserinna sõirapäev

11.06.2022

12.00

Setomaa muuseumidSatserinna sõirapäev

Laupäeval, 11. juunil toimub Saatse muuseumi õuealal ja Saatse kandi külades juba XII Sõirapäev!

Sõirapäev tutvustab Saatse piirkonna kui „kohupiimanulga“ traditsioone ning tutvustab Setomaa tunnustoitu - sõira. Sõirapäeval õpetatakse sõira valmistama ning külastajate osalusel valitakse välja sõirameistrid. Kuulada saab Seto leelot ja pillimängu, näha ja õppida saab seto tantse. Saatse muuseum üllatab uue piiriteemalise ekspositsiooniga ning muuseumi õuel toimub käsitöö- ja talukaupade laat.
Uudistamiseks on avatud hulk ümbruskonna talusid, kes Sõirapäevaks avavad oma väravad ja kutsuvad külla. Süüa saab nii sõira kui ka muud head seto sööki, tehakse talusid tutvustavaid ekskursioone ja muud põnevat.
Selle aastase Sõirapäeva raames avatakse ka Saatse uus laululava, kus näeb nii Obinitsa Uue Teatri etendust kui ka esineb Nedsaja Küla Bänd, kelle saatel saab päeva lõpetuseks kingadel kontsad alt tantsida.

Sõirapäeva programm muuseumiõuel on tasuta.
Muuseumikülastus ja sõira degusteerimine piletiga.

NB! Lähenedes Saatsele Värska poolt läbite nn väikse ja suure „Saatse saapa" ehk Vene riigipiiri saapakujulise sopistuse, kus 800 m ulatuses satub iga teel olija mõneks ajaks Vene Föderatsiooni territooriumile. Viisat küll pole vaja, ent pass või isikut tõendav dokument võiks piirialal liikudes siiski ligi olla. Saatse saabast võib läbida vaid sõidukil liikudes, peatuda ja jala minna ei tohi. Pildid riigipiiri tähistavate postidega saab teha Saatse muuseumi õuel.
Setodel on sõira kohta tore ütlemine: kus sõira, seal sõpru. Seega on Sõirapäev just see koht, kus mõnusalt seltskonnaga aega veeta.  
 

Video

11

Juuni

2022

E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.