Seto kostipäiv

Ootame sind seto kostipäeva lauda LAUPÄEVAL, 15. AUGUSTIL kell 12.00–20.00.
ning PÜHAPÄEVAL, PERÄPÜTÜPÄÄVÄL (järelpeopäeval) 16. AUGUSTIL kell 11.00–16.00. Pühapäeval pakutakse seda, mida veel pakkuda on. Peräpütüpäivä tähistavad need kohvikud, mis nimistus on tähistatud tärniga (*) .

NB! ObiNizza üülokaal on laupäeval avatud 17.00-02.00!

2020. aastal on Seto Külävüü 100-kilomeetrisel marsruudil 18 kohvikut.

ÕKVA ÜLE MORO, Toomasmäe külas *
VANAVALGÕH VANNAMUUDU, Inara vanavalgõ kohvitarõ Mikitamäel *
KALAMAITSE MAJAKAS, Rõsna külas*
KULTUURIAMPS, Värskas *
HOOLÕLINE SÜLLEM, Värskas
MAAGÕKÕSÕ MAITSÕ’, Saabolda külas *
KRIISA TALO KOSTIKOTUS, Litvina külas *
VÄIKO KÕIVO KODO, Korela külas
NÄPOTÜÜ KOTUS, Matsuri külas *
OBINIZZA ÜÜLOKAAL, Seto ateljee-galerii Obinitsas *
HELMEKAALA’ POLOVINAH, Polovina külas
RUUSUU PARVÕRUUG, Küllätüvä külas *
RIKKA IVVANI MAN, Küllätüvä külas
UMATSÕ TSÄIMAJA, Tsergondõ külas
ILOLINE KIRSITALO, Meremäe külas *
PIIRI VEEREH, Vinski külas
MAAIMÄ KÜÜK, Vatsa külas
KIVITII, Määsi külas Luhamaal *

Kuna sel aastal järgime üle riigi avalikele üritustele kehtestatud reegleid, siis gruppide broneeringuid me seekord vastu ei võta. Omainimeste seltskonnad on muidugi oodatud.  Kuid arvestage, et teenindame teid võrdsetel alustel kõigi külalistega.

Kohvikud leiad üles nutitelefoniga orienteerudes või maastikul nähtavate kostipäeva viitade järgi. Kui soovid, saad oma sõidutrajektoori eelnevalt koostada. Klikka kohviku nimele, siis näed kõiki võimalusi, mida nutitelefoni puhul saad kasutada. Setomaa maakaarte saad osta turismiinfopunktidest. Kui tuled rattaga, sõida lähemale rongiga (nt Ilumetsa, Koidula või Piusa peatus).

NB! Värska-Saabolda teelõigul läbite Saatse saapa ehk teelõigu, millest osa on Vene Föderatsiooni ala. Sellel teel tohib sõita, kuid mitte peatuda. Seega sõitke julgelt otse edasi, pole vaja järgida Google mapi soovitust keerata metsavaheteedele.

Kostipäeva alustame kohvikutes erinevalt. Mõnes kohas heisatakse seto lipp, Kivitii võtab lamba august välja ja Vanavalgõh vannamuudu alustab seto tantsuga. Kõige varem teeb uksed lahti Rikka Ivvani man – kohvi ja kooki pakutakse seal alates kl 11.00. Vaata eelnevalt kohvikute tutvustusi! Üht-teist on kirjas ka kostipäeva voldikus. Selle saad soetada esimesest kohvikust või paar päeva varem Tartu, Võru, Räpina turismiinfokeskusest. Setomaa turismiinfopunktidest muidugi ka.

Võta osa õpitubadest! Näiteks Kirsi talos toimub seto tantsu õpituba, Kriisa talos saad kogeda kangakudumist. Vanavalgõh vannamuudu õpetatakse seto valget pitsi heegeldama.Väiko kõivo kodo tutvustab tervise teemasid (registreeru eelnevalt!). Vaata kohvikute lugusid, seal on täpsemalt info kirjas.

Laupäeva õhtul kutsume kõiki ObiNizza üülokaali. Päeval saad ringi vaadata Kunstizaalis, üülokaal ootab külalisi laupäeva õhtust kl 17.00. Programm tuleb tihe – on luulet ja laulu, seto leelot ja pillimängu. Tantsida saab ka.
Laupäevaõhtune lõke või simman on plaanis ka kohvikutes Õkva üle moro ja Näpotüü kotus. Võib-olla kuskil veel, eks sõltub külaliste soovist ka.

 

Vaata ka, kuidas Lõuna-Eesti Postimees Seto kostipäeva 2019. a kajastas.

2019. a kostipäeva meenutused (fotograafid Grethe Rõõm, Harri A.SundellKersti Virro)
2018. a kostipäiva meenutused (fotograafid Harri A.SundellKersti VirroMartin Ivask)
2017. a kostipäiv (fotograafid Harri A. SundellMartin Ivask)

Video

< Tagasi
See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada. Andmete kuvamiseks on kasutatud puhkaeestis.ee / visitestonia.com andmebaasi.