RIKKA IVVANI „TATRIK“

Rikka Ivvani talu, Küllätüvä küla
GPS: 57°47'27''N 27°28'20''E
avatud ainult laupäeval

On üks mõnusatest augustikuu laupäeva pärastlõunatest, kui õhus on tunda valmivate viljade ja läheneva sügise hõngu, aga õhk on veel soe ja meel suviselt muretu. Ühes piiriäärses Setomaa külas elavad oma elu ja toimetavad oma tegemisi üks piirivalvur ja näitleja, pillimees ja ehitaja, muhedad pensionärid, mõned õpetajad ja lasteaiakasvatajad ning paljud teised toredad inimesed. On ka üks vahva mahetalunik Pai, kes igal suvel külvab lastele küla keskele suure põllutäie herneid ja lisaks kõigele muule kasvatab tatart. Seetõttu on meie küla perenaised jätkuvalt toortatra lummuses. Katsetavad ja mõtlevad välja tatratoitude retsepte.

Kostipäeval on meie küla kogunenud 140-aastasesse Rikka Ivvani tallu. Kostitame teid tatra- ja teiste kohalikust toorainest valmistatud hõrgutistega. Talupoes, mille Rikas Ivvan asutas juba 1905.a., pakume külas või lähiümbruses valminud kaupa. On põnevaid tegevusi nii väikestele kui ka suurtele, jälgige reklaami kostipäeva FB-lehel. Talus on ka lambad.

Ootame teid väga külla ja uudistama, kuidas üks väike piiriäärne küla tänapäeval elab ja toimetab!

Kohvi ja kooki pakume juba alates 11.00. Kostipäeva alustame kell 12.00, siis jutustab talu perenaine Sigre talu taastamise loo. Sooja sööki pakume alates kella 13.00-st.

Kell 13.00 ja 15.00 Raudoja Ahto eestvedamisel jalutuskäik Küllätüvä tsässonasse. Teel kõneleb ta Setomaa tsässonatest, arheoloogiast ja külaarhitektuurist.

Kui oled pillimees, võta pill kaasa – vaba lava on avatud.

Ootame teid väga külla ja uudistama, kuidas üks väike piiriäärne küla tänapäeval elab ja toimetab!

Lisainfo kohviku kohta: Sirge Andreson, tel +372 507 1029, sigre@setomaa.ee.