MAAGÕKÕNÕ

Toomemäe talu, Saabolda küla
57°52'35''N 27°46'16''E
grupid ettetellimisel oodatud
avatud laupäeval kl 12-22 ja pühapäeval kl 11-18
telkimine talu aasal, võib tellida ka hommikusöögi

Toomemäe talu lugu algas ammu aega tagasi, kui meie pere endale sobivat talukohta otsis. Muidugi pidi talu asuma Setomaal, sest siin oleme me sündinud, kasvanud ja elanud. Saabolda külas leidus just selline koht ja siin me nüüd elame.

2013. aasta suvel avasime esimesel Seto Külävüü kostipäeval oma koduhoovis üheks päevaks kohviku. Külastajaid oli ootamatult palju ja rahvas rõõmus. Aga minu rahu oli läinud, sest igatsus ja unistus päris oma toidukoha järgi kasvas. Ja nii ongi, meie talurestoran on valmis ja ootame teid lahkesti külla.

Olen kogu elu olnud seotud toidu ja selle valmistamisega. Järjest rohkem huvitun vanadest retseptidest, selliste roogade katsetamine on põnev. Õnneks elame me kohas, kus vanad traditsioonid on au sees. Kes ei teaks Seto Kuningriiki – seal on rahval võimalus välja valida parimaid meistreid. Kolm korda on mind nimetatud parimaks kuninga piirakumeistriks ja seda just kukeseenepiirakuga, mida valmistati meie kodus minu lapsepõlves. Pakume seda teilegi.

Pakun teile selliseid roogasid, mis just meie kandile on olnud iseloomulikud ja mis kuulusid minu lapsepõlve – näiteks soojad toidud haugist. See, et tooraine on lähiümbrusest ja puhas, on iseenesest mõistetav.

Erinevaid kohalikke maitseid saad kaasa osta – näiteks kuivatatud kukeseeni, sõira, perenaise kasvatatud tomatiassortii ja põnevad hoidised.

Laupäevas on palju muusikat - ansambel Ugrada etteasted vahelduvad  karmoškamänguga (mängib Daniel Kütt). Lastele on olemas mängumaja, liivakast ja kiik. Laupäeval kell 17.00-18.00 juttude ettelugemine.

Meie talurestoran Maagõkõnõ on sinu jaoks avatud ja ootab sind põnevale maitseelamuste reisile. Pane tähele, et nii laupäeval kui pühapäeval on meie kohvik pikemalt avatud!

Lisainfo kohviku kohta: Sirje Kruusamäe, tel +372 5341 8777, toomemaetalu@gmail.com.