Seto Külävüü kostipäiv, kohvikutepäev Setomaal17.08.2013 Setomaa eri paigus, Lüübnitsast Tsiistreni

Seto sõir, suulliim, tatipiirak – neid ja teisi traditsioonilise seto köögi hitte said külalised 2013.a augustis nautida ainult selleks üheks päevaks avatud Setomaa perekohvikutes. Avatud oli 10 kohvikut Lüübnitsast Tsiistreni, distantsil u 100km. Allpool kaardil on kohvikud ka näha:

Lämmijärve kalapala Lüübnitsas
Parvepoiste kohvik Värskas
Orienteerumiskohvik Kolm taset Värskas
Toomemäe talu piirakupuhvet Saaboldas
Hõimu hõlahusõq Obinitsas
Galeriikohvik ObiNizza Obinitsas
Rikka Ivvani juures  Küllätüvä külas
Üllatused tädi Roosi juures Meremäel
Taevalikud Paabad Kalatsova külas
Linamuuseumi kolme supi köök Tsiistre külas

Iga kohviku menüüs oli midagi kohalikust köögikultuurist - sõir, piirak või suulliim. Selleks kasutasime võimalikult palju saadusi oma aiast, metsast ja järvest. Täname suurtalunikke panuse eest - Kase Piretit, Auseri Aavot, Mardimäe talu ja Nopri talu!

Sel päeval sai kuulata leelot, teha sõira, orienteeruda, meisterdada. Korraldatud kohvikute asukoht, tegevuste ja menüü tutvustus on näha siin: kostipäeva kohvikud. Nutovi Mirjam tutvustas Vikerraadios kostipäeva, sõna said ka kohvikud: Elost Setomaal, Seto Külävüü kostipäiv. Ajakirjas Maakodu on näha pildivalik ja Facebookis Visit Setomaa kontol samuti.

Kutsusime seltskondi kostipäeva fotojahile. Saadetud piltidest valis kohalik zürii parimatena välja Kaidi Rebase, Karen Stimmeri ja Tellervo Ketola saadetud foto. Loosiõnn naeratas Teele Sikkale ja Kaire Kochile. Siin on pressiteade fotomängu ja selle auhindade kohta. Kohaliku zürii poolt parimatena ära nimetatud pildid lisame ka siia vaatamiseks.

Juba 16. augustil 2014 on järgmine Seto Külävüü kostipäiv ehk kohvikutepäev Setomaal.

Jälgi infot ka: www.facebook.com/visitsetomaa.