ILMAILU

Vana Jüri seebikoda, Kolossova küla
57°52'36''N 27°43'5''E
avatud ainult laupäeval

Meie kohvik pakub tõelist silmailu! Juba mitmeid aastaid on külalised imestanud ning etteheitvalt küsinud, miks küll meie talu kohvikutepäeval ei osale. „Elate ju nii looduskaunis kohas, siin oleks kõige ilusam süüa!“ ütlevad külalised. Sel aastal on viimaks kõigil kostipäiva külalistel võimalik mõnusasti aega veeta ning metsalähedusest inspireeritud menüüd nautida vaatega kohisevale Piusa jõele ja lõputuna näivatele männimetsadele.

Ehedaimaks näiteks menüüs on samblane suupistevaagen, mis sisaldab ka setopäraseid ampse. Taimetoitlased leiavad meie menüüst (jänese)kapsasupi ja metsaseene lehviku. Mustoja mustikakorv ning mamma kohupiimakook vaarikakülmaga on värskendavad magusroad nii kuuma kui külma kohvijoogi kõrvale. Külalistel on võimalik kaasa osta marineeritud kukeseeni, Seto Kuningriigi 2016. aasta sõirameistri sõira, rabarberisiirupit, suitsujuustuvahvleid ning lisaks toidule ka Vana Jüri seebikoja käsitööseepe. Juba kuuendat aastat on siin suvekuudel avatud kodune seebipood, mis võõrustab nii kaugelt tulnud külalisi kui juhuslikke möödasõitjaid.

Ilmailu külalistele pakume ka kalapüügi õnneloosi, kusjuures kala ei näkka (et te teaks, tõsised kalamehed). Väikeste külaliste jaoks on loodud lastenurk, soovijatele joonistab põnevaid näomaalinguid kohalik noor meigikunstnik Kerlyn Kisla. Kella-viie-tee külalistele mängib taustaks akustilist muusikat ansambel Mystics Oravalt.

Ilusat päeva Ilmailus alustame kell 12.00 Jumalamäel Peko kuju juures, kus enne külaliste kostitamist kingime osakese kõigist meie toitudest viljakusjumalale, et paluda Pekolt kenasti sujuvat kohvikutepäeva, mis pakuks rõõmu nii külalistele kui kõigile kostipäival osalevate kohvikute meeskondadele.

Pühapäeval ehk Kostipäiva peräpütüpäiväl võib meie juurest läbi astuda, et külastada Vana Jüri seebipoodi, mis on tavapäraselt avatud kell 12-18.

Lisainfo kohviku kohta: Kärt Hüdsi, tel +372 5365 6949, karth3@gmail.com.